کوه طبیعی صورتی ستاره زندگی آفتاب

کوه: طبیعی صورتی ستاره زندگی آفتاب سبک زندگی مد و لباس اصول و نحوه ی پوشش

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اجاره‌بها پایین می‌آبد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بر اساس بخشنامه اخیر شرکت تعزیرات حکومتی، عدم ارائه کد رهگیری مشمول تخلف صنفی محسوب خواهد شد.

اجاره‌بها پایین می‌آبد

اجاره بها پایین می آبد

عبارات مهم : اجاره

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بر اساس بخشنامه اخیر شرکت تعزیرات حکومتی، عدم ارائه کد رهگیری مشمول تخلف صنفی محسوب خواهد شد.

مهر نوشت:حسام عقبایی در نشست خبری امروز (یکشنبه ۲۴ مهرماه) در خصوص بازار مسکن اظهار داشت: اتحادیه مشاوران املاک، سامانه های متعددی زیرمجموعه سامانه جامع اطلاعات املاک و مستغلات کشور که از سال ۷۷ ایجاد شده، راه اندازی کرده است که می تواند خدمات خوبی به مردم در بخش املاک ارائه دهد.

اجاره‌بها پایین می‌آبد

وی افزود: به دستور معاونت پیشگیری قوه قضائیه و بخشنامه اخیر شرکت تعزیرات حکومتی، ارائه کد رهگیری از سوی مشاوران املاک به خریداران و مستأجران مسکن الزامی است و اگر مشاوران املاک کد رهگیری ارائه ندهند، مشمول تخلف صنفی خواهند شد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: به هیچ عنوان قراردادی تحت نام «قرارداد مسکن بدون کد رهگیری» نداریم؛ ضمن اینکه مشاوران املاک اجازه دریافت هزینه بابت صدور کد رهگیری ندارند و اگر مشاور املاکی درخواست هزینه جهت کد رهگیری کند، غیرقانونی بوده و تخلف محسوب می شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بر اساس بخشنامه اخیر شرکت تعزیرات حکومتی، عدم ارائه کد رهگیری مشمول تخلف صنفی محسوب خواهد شد.

عقبایی با تأکید بر لزوم اتصال دستگاه های حاکمیتی مانند شرکت ثبت اسناد، شرکت تعزیرات حکومتی، وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی و همچنین دستگاه های خدمات رسان مانند شرکت های آب، برق و گاز به سامانه اطلاعات معاملات املاک تصریح کرد: با اجرای این برنامه ها، هر متقاضی خرید مسکن می تواند از انواع بدهی های پلاک ثبتی در هنگام خرید ملک از قبیل بدهی مالیاتی، بدهی بانکی و … مطلع شده است و اگر مشاور املاکی این اطلاعات را در اختیار مشتری قرار ندهد، امکان شکایت از او وجود دارد.

وی در خصوص یکی دیگر از خدمات جانبی سامانه معاملات املاک و مستغلات اظهار داشت: در این سامانه افزونه ی جدیدی به عنوان «صندوق مکانیزه فروشگاهی» که بر اساس قوانین مالیاتی جهت همه مشاغل و حِرَف زیرمجموعه اتاق اصناف الزامی هست، ایجاد شده است و از امروز همه مشاوران املاک می توانند با استفاده از این افزونه ی جدید، اظهارنامه های مالیاتی خود را ثبت کرده وم با توجه به اتصال این سامانه به سامانه مرکزی شرکت امور مالیاتی، مالیات صنف مشاور املاک به طور مستقل ثبت و محاسبه خواهد شد و دیگر نیازی به پر کردن دفاتر مالیاتی از سوی مشاور املاک نیست.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد اپلیکیشن جدیدی با نام «فَست مِلک» به عنوان یکی از نرم افزارهای زیرمجموعه سامانه جامع معاملات املاک و مستغلات کشور ایجاد شده، تصریح کرد: بسیاری از مشاوران املاک که فعالیت سنتی در بخش معاملات مسکن انجام می دهند، ظهور اپلیکیشن های تازه معاملات مسکن را تهدیدی جهت خود به حساب می آوردند، به همین سامانه «فست ملک» با همکاری سراسری اتحادیه مشاوران املاک و اتاق اصناف ایجاد شده است و همه مشاوران املاک دارای پروانه فعالیت می توانند به این سامانه متصل شوند. از سوی دیگر مردم نیز می توانند با مراجعه به این سامانه، واحد مورد نظر خود جهت خرید و فروش یا اجاره را وارد کرده و از طریق «فست ملک» به کلیه مشاوران املاک دارای اشتراک از منطقه مورد نظر، به فایل ایجاد شده است دسترسی داشته باشند.

اجاره‌بها پایین می‌آبد

عقبایی یکی دیگر از خدمات ایجاد شده است در سامانه جامع معاملات املاک و مستغلات را بخش بیمه آتش سوزی و حوادث اعلام کرد و افزود: با وجود این سامانه، مردم می توانند در هنگام خرید و فروش مسکن، درخواست بیمه آتش سوزی و حوادث ارائه دهند که با توافقی که با بیمه مرکزی داشته ایم، این بیمه با ۵۰ درصد تخفیف به متقاضیان ارائه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سرویس پیامکی استعلام کد رهگیری نیز از سوی این اتحادیه با سرشماره ی (۱۱۰۲۰۳۰۰۰) ایجاد شده است و مردم می توانند با ارسال کد رهگیری و کد ملی خود به این سامانه، از حقیقی یا جعلی بودن کد رهگیری دریافتی از مشاور املاک مطلع شوند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بر اساس بخشنامه اخیر شرکت تعزیرات حکومتی، عدم ارائه کد رهگیری مشمول تخلف صنفی محسوب خواهد شد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک راجع به مالیات مسکن نیز گفت: دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور و ۶۵۰ هزار واحد مسکونی خالی در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران داریم که هیچ کدام از این واحدها، منزل های معمولی و میانگین شهر نیستند، بلکه یا واحدهای مسکن مهر در حاشیه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند که زیرساخت زندگی ندارند و یا منزل های لوکس گران قیمت که به علت رکود اقتصادی، قدرت خرید آنها وجود ندارد؛ بنابراین اجرای سیاست مالیاتی در وقت رکود باید به صورت تشویقی و در صورتی که این سیاست جواب نداد، به صورت تنبیهی باشد.

عقبایی در خصوص معاملات مسکن انجام شده است در پایتخت کشور عزیزمان ایران در ۲۳ روز نخست مهرماه خاطرنشان کرد: از اول مهرماه تا روز گذشته ۱۰ هزار و ۹۷۱ قرارداد خرید فروش و ۱۰ هزار و ۹۶۱ قرارداد رهن و اجاره داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد زیاد کردن در بخش معاملات و کم کردن در بخش اجاره به علت ورود به مهرماه و همچنین ماه محرم شاهد هستیم. همچنین در شهریور ماه نیز در پایتخت کشور عزیزمان ایران ۱۷ هزار و ۳۱۴ قرارداد خرید و فروش و ۱۶ هزار و ۸۲۹ قرارداد اجاره منعقد شده؛ ضمن اینکه در ماه گذشته در سراسر کشور به جز پایتخت کشور عزیزمان ایران ۵۰ هزار و ۵۴ قرارداد خرید و فروش و ۵۴ هزار و ۹۱۸ قرارداد اجاره به ثبت رسیده است.

اجاره‌بها پایین می‌آبد

به گفته مدیر اتحادیه مشاوران املاک، آینده نگری بازار اجاره بها نیز کم کردن پنج درصدی مبلغ اجاره به علت کم کردن تقاضا نسبت به فصل تابستان خواهد بود و تنها دغدغه ای که در این زمینه وجود دارد، کم کردن سود سپرده های بانکی است که آینده نگری می شود به زیاد کردن اجاره بها بیانجامد.

واژه های کلیدی: اجاره | قرارداد | کد رهگیری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz